prezent na wielkanoc

Książki na okres wielkanocny

Posted On
Posted By Daniel

Prezent na Wielkanoc to nie tylko czekoladowy zajączek, albo koszyczek z najlepszymi pysznościami, to także okazją aby obdarować drugą osobę, lub nawet całą rodzinę i przyjaciół, czymś bardziej wyjątkowym. Sprawdź prezentownik książkowy na Wielkanoc.

Leah gubi rytm- Becky Albertalli

Leah Burke, perkusistka emoji, sarkastyczny guru i najlepsza przyjaciółka Simona, przejmuje własną historię przyjaźni, pierwszej miłości i ostatniego roku szkoły. W porównaniu do sytuacji w prawdziwym życiu, w których czasami traci rytm, Leah ma tendencję do uderzania we właściwy dźwięk. Jako jedyna córka młodej, niezbyt zamożnej samotnej matki zdecydowanie wyróżnia się w gronie przyjaciół. Lubi rysować, ale jest zbyt nieśmiała, by się swoim talentem chwalić. Chociaż jej mama wiedziała, że Leah jest biseksualna, musiała jeszcze zebrać się na odwagę, by powiedzieć o tym swoim przyjaciołom — nawet Simonowi, który otwarcie przyznaje się do bycia gejem. Leah nie wie, co zrobić, gdy dotychczasowa nierozerwalna więź między grupą przyjaciół zaczyna się rozpadać. Zbliża się liceum i bal maturalny, a napięcie w zespole narasta z każdą chwilą. Leah traci rytm swojego życia, gdy jej bliscy zaczynają się sprzeczać.

Jeszczę będziemy szczęśliwi- Enrico Galiano

Poruszająca powieść o niezwykłej, emocjonalnej dziewczynie, 17-letniej Gioi Spadzie. Gioia Spada, nie znajduje się wśród swoich rówieśników. Prowadzi samotne życie, rzadko się śmieje, lubi chować się w swoim pokoju i czytać książki, odizolowana od świata, ludzi, a zwłaszcza rodziny. Jednak wszystko się zmienia, gdy Lo, tajemniczy chłopak z opuszczonego baru, nagle wkracza w życie Gioi. Lubi grać w rzutki, nosi słoik z tajemniczymi kamieniami i unika spotkania z Gioią, gdzie ktoś może ich zobaczyć razem. Pewnego dnia Lo nagle zniknął bez ostrzeżenia. Okazuje się, że jego sekret może odkryć tylko Gioia, więc zaczyna podążać jego śladami. Ta podróż była dla niej bardzo ważna, ponieważ słowo „miłość” okazało się, oznaczać dużo więcej niż myślała.

 

Related Post